http://moviemag.ir/images/phocagallery/9016/Snatched/thumbs/phoca_thumb_l_2.jpg

کسی در فیلم حضور دارد که من بشناسم؟

امی شومر که استندآپ کمدین مشهوری است و آمریکایی ها خوب او را می شناسند، بازیگر نقش اصلی فیلم است. گلدی هاون هم که سالها ستاره سینما بود و « سرباز بنجامین » و « گل کاکتوس » از جمله فیلمهای مشهور او به شمار می روند، دیگر بازیگر نقش اصلی فیلم به شمار می رود.

داستان فیلم درباره چیست ؟

امیلی ( امی شومر ) دختر جوانی است که از کار بیکار شده و نامزدش هم او را پس زده است. به همین منظور او تصمیم می گیرد تا سفری را آغاز کند و از مادرش ( گلدی هاون ) می خواهد تا همراه او به اکوادور سفری داشته باشند. اما آنها در این سفر درگیر آدم ربایان می شوند و...

کارگردان کیست؟         

جاناتان لوین که فیلمهای آبرومندی نظیر « جسدهای گرم » و « 50/50 » را روانه سینما کرده و آخرین فیلمش به نام « شب قبل » نیز اثر کریسمسی بود که در بین آثار عجیب و غریبی که معمولا در این روزها اکران می شود، فیلم نسبتاً موفقی بود.

http://moviemag.ir/images/phocagallery/9016/Snatched/thumbs/phoca_thumb_l_3.jpg

خانواده ها در هنگام تماشای فیلم باید به چه نکاتی توجه نمایند؟

« ربوده شده » آکنده از شوخی های جنسی به سبک امی شومر هست. اگر با این استندآپ کمدین آشنا نیستید، باید بگم که بهتر هست فرزندان کم سن و سالتون را ازش دور نگه دارید تا امنیت روانی شان تضمین شود!

نکات مثبت فیلم ؟

شاید اگر از طرفداران امی شومر باشید از جنس شوخی هایش در فیلم لذت ببرید. البته بعید میدونم واقعاً این اتفاق بیفته!

نکات منفی فیلم ؟

شوخی های فیلم اغلب جنسی هستند و به شدت زننده. فیلم می خواهد با زور از مخاطب بابت به تصویر کشیدن این شوخی های زشت درنیامده خنده بگیرد اما موفق نمی شود.

شیمی بین دو بازیگر اصلی فیلم در نیامده. حضور شومر و هاون در نگاه اول جذاب به نظر می رسد اما در طول فیلم بازیهای بدی از آنان شاهد هستیم.

دیدن گلدی هاون پس از سالها آن هم با این وضعیت چندان خوشایند نیست. تاثیر عمل های جراحی متعدد حالا دیگه بر صورت هاون نقش بسته و حتی در بازی او و میمیک های صورتش تاثیر گذاشته است.

فیلم رگه هایی هم از نگاه نژادپرستانه دارد که جالب نیست. نگاه از بالا به پائین آمریکایی ها نسبت به فرهنگ مردمان اکوادور و کلمبیا هم در نوع خودش عجیب است.

http://moviemag.ir/images/phocagallery/9016/Snatched/thumbs/phoca_thumb_l_1.jpg

حرف آخر :        

« ربوده شده » از آن جنس کمدی هایی است که مخاطب هدفش مشخص نیست. فیلم که دو قهرمان زن دارد، نه زنان را به خنده می اندازه و نه برای مردان جذاب است. موقعیت هایی که دو قهرمان داستان با آن مواجه می شوند اغلب در آثار پلیسی - کمدی دهه 90 مشاهده می شده که البته حالا با چاشنی شوخی های جنسی تند و تیز به سینما بازگشته. « ربوده شده » تحت هر شرایط یک اثر ضعیف است.

 

منتقد: میثم کریمی

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید

 

 

ربوده شده (Snatched)po13 lar334

کارگردان : . Jonathan Levine

فیلمنامه : Katie Dippold

بازیگران :

Amy Schumer...Emily Middleton

Kim Caramele...Shopper

Raven Goodwin...Lew

Katie Dippold...Shopper

ژانر : کمدی

رده سنی : R ( مناسب برای افراد بالای 17 سال)

زمان : 90 دقیقه