http://moviemag.ir/images/phocagallery/9018/Power_Rangers/thumbs/phoca_thumb_l_4.jpg

کسی در فیلم حضور دارد که من بشناسم؟

برایان کرانستونِ سریال « بریکینگ بد » در فیلم حضور دارد و الیزابت بنکس هم که اخیر پس از سالها بازیگری، کارگردانی را هم تجربه کرده و به نظر می رسد در این حوزه جدی تر از گذشته فعالیت خواهد داشت، بازیگر زن مشهور فیلم است.

داستان فیلم درباره چیست ؟

بر اثر یک اتفاق فرازمینی پنج نوجوان قابلیت های ماوراء طبیعی بدست می آورند. بزودی مشخص می شود که زمین یک کریستال زئو هم دارد و یکی هم در حال آمدن است تا به زور کریستال زئو را از زمین بدست آورد اما نوجوانان قرار است ایستادگی کرده و زمین را نجات دهند و...

کارگردان کیست؟         

دین اسرائلیت که تنها فیلم بلندش در سال 2014 با نام « پروژه سالنامه » ساخته شد که مورد استقبال قرار نگرفت و فراموش شد.

http://moviemag.ir/images/phocagallery/9018/Power_Rangers/thumbs/phoca_thumb_l_1.jpg

خانواده ها در هنگام تماشای فیلم باید به چه نکاتی توجه نمایند؟

« پاور رنجرز » متعلق به نوجوانان است و در مجموع برای آنان ساخته و اکران شده است.

نکات مثبت فیلم ؟

بازیگران معروفی در فیلم حضور دارند که نقش هایشان در فیلم عجیب و غریب است! شاید هیچ جای دیگر چنین بازی از آنها نبینید!

سینما و نگاه های سخت گیرانه را که کنار بگذاریم، باید گفت که « پاور رنجرز » برای کسانی که علاقه مند به اسباب بازی های این عنوان و بطور کلی، از طرفداران این مجموعه محسوب می شوند می تواند سرگرم کننده باشد. فیلم آنچه که نوجوانان طرفدار خواسته را به آنان بخشیده.

نکات منفی فیلم ؟

فیلم در بخش محتوا هیچ دستاورد جدید و یا صحبت جدیدی برای مخاطبینش ندارد. روند همان روند چند دهه پیش هست و کیفیت شخصیت پردازی ها هم همان و...

مارول طی سالهای اخیر روندی را در سینما پایه گذاری کرده که حالا تبدیل به یک اصل مهم در ساخت آثار اَبَرقهرمانی شده و آن شوخی های فراوان در قالب داستان است. این رویه در « پاور رنجرز » هم به کار گرفته شده اما این شوخی های به حدی بی مزه هستند که مشخص نیست مخاطب هدفش کدام گروه سنی هستند!

شخصیت منفی فیلم هم برای خودشان عالمی دارند و مطابق معمول تکلیفش با خودش مشخص نیست! اغلب در اینگونه آثار نباید خیلی انتظاری از شخصیت منفی داستان داشت و حتی در آثار اَبَرقهرمانی محبوب سینما نیز این قضیه صدق می کند، چه برسد به « پاور رنجرز »

فیلم در لحظاتی سعی کرده به روابط بین نوجوانان بپردازد که نتیجه ناامید کننده است.

http://moviemag.ir/images/phocagallery/9018/Power_Rangers/thumbs/phoca_thumb_l_3.jpg

حرف آخر :

زنده کردن یک عنوان مرده برای فروش، تا زمانی ارزشمند است که سازندگان بخواهند در میان تصمیم اصلی شان، کمی هم به سینما توجه کنند تا مخاطب با یک اثر تکراری بی رمق مواجه نشود. « پاور رنجرز » دقیقاً همان اثر بی رمقی است که هیچکس نمی داند دلیل ساخت مجددش جز فروش، چه عاملی بوده. این آدمهای رنگارنگ این روزها کلی رقیب قدرتمند در سینما دارند و قطعاً با این رویه نمی توانند جایگاهی در سینما بیابند.

 

منتقد: میثم کریمی

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید

 

پاور رنجرز (Power Rangers)powe2hedd3rc

کارگردان : . Dean Israelite

فیلمنامه : John Gatins ، Matt Sazama

بازیگران :

Dacre Montgomery... Jason

Naomi Scott ... Kimberly

RJ Cyler... Billy

Ludi Lin...Zack

ژانر : اکشن

رده سنی : PG-13 ( مناسب برای افراد بالای 13 سال)

زمان : 124 دقیقه