https://moviemag.ir/images/phocagallery/9016/Ready_Player_One/thumbs/phoca_thumb_l_4.jpg

 کاربر : Fardad

مقدمه:وید واتس از بازیکنان دنیای مجازی است.دنیایی که در سال 2045 بسیار گسترده شده و مردم برای فرار از حقیقت و سختی دنیا در دنیای مجازی وقت میگذرانند.

در این دنیا سه گنج پنهان شده و.....

یک بلاک باستر دیگر از پایه گذاران بلاک باسترسازی یعنی استیون اسپیلبرگ. این فیلم از روی یک رمان ضعیف از آقای کلاین ساخته شده که البته توسط اسپیلبرگ کمی ویرایش شده و داستان جذابی برای یک فیلم آماده کرده.

فیلبرداری و سکانس های اکشن این فیلم بسیار هیجان انگیز است و گذاشتن easter egg (اشاره به موضوعاتی خاص و جذاب مانند اشاره به فیلم درخشش ، بتمن و...

در فیلم ) مختلف باعث جذابیت این فیلم شده است.

اسپیلبرگ به خوبی با استفاده از عناصر موجود چیستی جهان فیلم را نشان میدهد.

اما روایت داستان و دیالوگ های فیلم تعریفی ندارد و جور رمان کتاب کلاین را میخورد هر چند که اسپیلبرگ با استفاده از خلاقیت ،هوش ، کلیشه و سکانس های هیجان انگیز سعی بر پوشاندن این ضعف در روایت دارد . نبض این فیلم بسیار تند است و اتفاقات بسیار سریع است و شلوغی فیلم نشان از اشکال در روایت داستان دارد ولی شلوغی فیلم دل انگیز و جذاب است و باعث میشود که بیننده خیلی به این ضعف فکر نکند و سرگرم بشود. اما بزرگترین اشکال فیلم شخصیت پردازی آن است و شخصیت منفی فیلم بسیار ضعیف است. روایت فیلم بسیار سطحی است و موضوع عملیات نجات توسط نوجوان ها در نزد بیننده ها کمی از جذابیت افتاده است!

فیلم بسیار از کتاب اکشن محورتر است ولی اسپیلبرگ در زمینه اکشن هرچه از کتاب بهتر بوده در زمینه روایت و شخصیت پردازی به همان اندازه ضربه خورده.

اسپیلبرگ تمام سعی خود را کرده که با استفاده از عناصر مختلف ضعف ها رو از دید بیننده دور کند و سعی بر سرگرم کردن بیشتر آنها کند.

یکی از بهترین تصمیم های اسپیلبرگ حذف موسیقی متن در برخی سکانس های هیجان انگیز و اکشن و پرداختن بیشتر به صدای محیطی است مانند سکانس مسابقه اتموبیل رانی که صدا های محیطی جایگزین موسیقی متن شد باعث جدیت بیشتر مسابقه در نزد بیننده شده است.

از همه جذاب تر سکانس چالش دوم بازیکنان برای یافتن گنج دوم است که به فیلم درخشش اشاره دارد و بسیار با بیننده خاطره بازی میکند و در دل بیننده جای میگیرد.

 این فیلم با تمام سرگرمی هایش در حد استاندارد های استاد استیون اسپیلبرگ بزرگ نیست و بسیار از نویسندگی ضعیف آقای کلاین برای رمان این فیلم ضربه خورده.

درواقع شهرت اسپیلبرگ برای این فیلم بسیار سود آورد.

با همه این موضوعات باز هم این فیلم جذابیت دیدن را دارد.

نمره : 6.5

 https://moviemag.ir/images/phocagallery/9016/Ready_Player_One/thumbs/phoca_thumb_l_6.jpg

کاربر : Javad

 Ready player one یک بلک باستر پر هیجان و پر ایده ایست در قالب یک داستان کلیشه ای...
ساخته ی جدید اسپیلبرگ، بیشتر رو جلوه های کامپیوتری مانور داده شده و معمولا خواسته یک فیلم کاملا سرگرم کننده به نمایش در بیاد... داستان این اثر یک داستان سطحی و تکراریست و برای دیدن فیلم بایستی انتظارات رو از نظر داستانی پایین اورد. هر چند این تکرار با ایده های جالب و اتفاقات نو خیلی حس نمیشه و تو ذوق نمیزنه، عین مدمکس البته از نظر ساخت یک سر و گردن از مدمکس پایینتره. فیلمنامه خیلی خوب و نسبتا قوی پیش میره ولی زمان زیاد فیلم باعث شده ی سری دیالوگها و سکانس های اضافی به چشم بخوره، البته خیلی هم زیاد نیست و با توجه به روند پرهیجانش، کسل کننده پیش نمیره. روی شخصیت پردازی زیاد بالا و پایین داشت، شخصیت های اصلی خوب طراحی شدند و حالت بامزه ای داشتند جز شخصیت های فرعی که اصلا خوب نپرداختن بهشون، ی جور نشان داده شدن که بود و نبودشون اصلا احساس نمیشد. صحنه های اکشن و جلوه های ویژه ی فیلم بنظرم بی نقص بود و جذابیت فیلم رو دو چندان چه عرض کنم کاملا برد بالا و بدون اغراق میگم که این ایده ها رو دست ندارن و تو هیچ اثری دیده نشده، البته اینم بگم ی جاهایی زیادی از این جلوه تخیلی گنجونده شده بود و کمی تو ذوق میزد... رو بخش فنی واقعا بی نقص بوده، جز cgi و اکشن، موسیقی متنش هم حماسی بود و لذت خاصی داشت، بازی با دوربین عالی بوده و به روند پر هیجان فیلم کمک زیادی کرده... در کل فیلم با تمام کم و کاستی هایی که رو بخش فیلمنامه و داستان اصلی داشت با ارائه اکشن ناب و صحنه های جذاب و نو توانست یک نمایش جذاب و لذت بخشی رو از خود نمایان کنه...

نمره : 7.5

  https://moviemag.ir/images/phocagallery/9016/Ready_Player_One/thumbs/phoca_thumb_l_3.jpg

کاربر : pouriya najafi

عالی بود.یه فیلم خوش ساخت علمی تخیلی دیگه از اسپیلبرگ پس ۱۳ سال.فیلم موضوع تازه ای داشت و همونطور که از اسپیلبرگ انتظار میره به نحو احسنت بهش میپردازه.بازی تای شریدان و اولیویا کوک خوب بود با اینکه تجربه چندانی نداشتند.در آخر خوشحالم که اسپیلبرگ با همچین فیلمی به ژانر خودش یعنی علمی تخیلی برگشت

نمره : 7.5

 

https://moviemag.ir/images/phocagallery/9016/Ready_Player_One/thumbs/phoca_thumb_l_2.jpg

کاربر : حسن

پشیمونم از بابت وقتی که گذاشتم برای تماشای این زباله.عصبانی هم هستم چون این پشیمونی بازم از فیلم اسپیلبرگ بود.کارگردان بزرگی که چند تا شاهکار ازش دیدم و اثر خوبم کم نداره تو کارنامش.
اصلا تکراری بودنش به کنار.چیزی که منو خیلی اذیت کرد ضعیف،خنثی و رو هوا بودن قطب خیر و شره.نه بدمنه درست و حسابیه و نه اون بچه مچه ها.بنابراین جنگولک بازی های بینشون هم ذره ای برای من اهمیت پیدا نکرد.حتی یه جاهایی اونقدر حوصلم سر رفت از این زرق و برقا و جلوه های ویژه پر سر و صدا و حال به هم زن که میزدم میرفت جلو..از همه مضحک تر اینه که اسپیلبرگ یه عشق آبکی هم تو فیلم گذاشته که پرداختش به این بخش در حد فیلمای منوچهر هادیه(کارگردان آینه بغل).
چرت و پرتایی که مارک رایلنس اون آخرا میگه شدیدا رو مخه و این میزان از سطحی و رو بودن دیالوگ رو من حتی تو سریال یوسف پیامبر هم ندیده بودم!
زباله ای از استیون اسپیلبرگ...

نمره :  1

 

 

برای شرکت در نقدهای گروهی سایت مووی مگ می توانید به جامعه مجازی مووی مگ ملحق شوید.

همین حالا با کلیک در اینجا به خانواده مووی مگ بپیوندید!